Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Oppilaitokset

Karkun evankelinen opisto

Karkun evankelisen opiston lyhytkurssit

HUOM! ILMOITA JOKAINEN OSALLISTUJA ERIKSEEN OMALLA LOMAKKEELLA.

Lyhytkurssit

ValitseKurssin nimiAlkaaPäättyyKurssin vetäjä(t)Viimeinen ilmoittautumispäiväLisätietoja
ValitseAkvarelli- ja öljyvärimaalauksen intensiivikurssi 26.2.-1.3.201826.02.201801.03.201819.02.2018
ValitseAvaimia luterilaiseen teologiaan -kurssi 16.-17.2.201816.02.201817.02.201809.02.2018
ValitseAvioliittoleirin ryhmyreiden suunnittelupäivä 27.1.201827.01.201827.01.201824.01.2018
ValitseHelmi 2018 Nuorten aikuisten viikonloppu 16.-18.2.201816.02.201818.02.201809.02.2018
ValitseIsoskoulutus I (alueellinen) 19.-21.1.201819.01.201821.01.201821.01.2018
ValitseKANNATUSRENGAS31.12.2020
ValitseKuorokurssi 23.-25.3.201823.03.201825.03.201816.03.2018
ValitseLahjakortti31.12.2019
ValitseMaata Näkyvissä -junior 2.-4.3.201802.03.201804.03.201823.02.2018
ValitseMaata Näkyvissä -leiri 9.-11.3.201809.03.201811.03.201802.03.2018
ValitseMarianpäivän kiitoskurssi, toveripäivät 16.-18.3.201816.03.201818.03.201809.03.2018
ValitseNaisten pysäkki 13.-15.4.201813.04.201815.04.201806.04.2018
ValitseOrientoitumiskurssin isäntäperheiden lounas 27.1.201823.01.2018
ValitsePenkkari-illan vaihtoehtobileet 15.2.201815.02.201816.02.201809.02.2018
ValitsePerheiden hiihtolomaleiri 23.-25.2.201823.02.201825.02.201816.02.2018
ValitsePieni Suuri Raamattukurssi 2.-4.3.201802.03.201804.03.201823.02.2018
ValitsePäällystön hengelliset päivät 28.-30.9.201828.09.201830.09.201821.09.2018
ValitseRYE monipiirin kokous 26.-27.1.201823.01.2018
ValitseSenioreiden lomapäivät 26.2.-1.3.201826.02.201801.03.201819.02.2018
ValitseSKLS:n ja KHLS:n päivät nuorille lääkäreille ja hammaslääkäreille 2.-4.2.201802.02.201804.02.201826.01.2018
ValitseSleyn koulutuspäivät 3.-5.1.201803.01.201805.01.201803.01.2018
ValitseSuomen Kristillisen Lääkäriseuran Opiskelijapäivät 2.-4.2.201802.02.201804.02.201826.01.2018
ValitseToveripäivät 17.-18.3.201817.03.201818.03.201810.03.2018
ValitseUudenvuodenleiri 29.12.2017-1.1.201829.12.201701.01.201829.12.2017
ValitseUutta puhtia -juoksun jatkokurssi 6.-8.4.201806.04.201808.04.201830.03.2018
ValitseÄitien ja poikien viikonloppu 9.-11.2.201809.02.201811.02.201802.02.2018