Ilmoittautuminen koulutukseen

Ilmoittautuminen koulutukseen

Oppilaitokset

Karkun evankelinen opisto

Karkun evankelisen opiston lyhytkurssit

HUOM! ILMOITA JOKAINEN OSALLISTUJA ERIKSEEN OMALLA LOMAKKEELLA.

Lyhytkurssit

ValitseKurssin nimiAlkaaPäättyyKurssin vetäjä(t)Viimeinen ilmoittautumispäiväLisätietoja
ValitseAvioliittoleirin jatkot 30.9.-1.10.201730.09.201701.10.201723.09.2017
ValitseHame- ja housuväen seminaari 7.-8.10.201707.10.201708.10.201730.09.2017
ValitseHimmelikurssi 18.-19.11.201718.11.201719.11.201711.11.2017
ValitseIsraelin matka 5.-13.3.201805.03.201813.03.201826.02.2018
ValitseIsät ja isot pojat 1.-3.9.201701.09.201703.09.201726.08.2017
ValitseJatkis-jatkoripari 15.-17.9.201715.09.201717.09.201708.09.2017
ValitseJuoksukurssi 29.9.-1.10.201729.09.201701.10.201722.09.2017
ValitseKANNATUSRENGAS31.12.2020
ValitseKesäkurssi 29.-30.7.201729.07.201730.07.201728.07.2017
ValitseKesänkaatajaiset 25.-27.8.201725.08.201727.08.201724.08.2017
ValitseLahjakortti31.12.2019
ValitseLeskenlehdet - Virkistysviikonloppu leskille 13.-15.10.201713.10.201715.10.201706.10.2017
ValitseMiesseminaari 8.-10.9.201708.09.201710.09.201701.09.2017
ValitseMiniraamattukurssi 1.-4.8.201701.08.201704.08.201731.07.2017
ValitseOlavi Rimpiläisen 80-vuotisseminaari 12.8.201712.08.201712.08.201711.08.2017
ValitseOrientoitumiskurssin isäntäperheiden lounas 12.8.201711.08.2017
ValitsePoikien viikonloppu 27.-29.10.201727.10.201729.10.201720.10.2017
ValitseRaamattu- ja lähetysteologiset päivät 13.-15.8.201713.08.201715.08.201712.08.2017
ValitseRippikoulu 2017 ISOSET (Markus Malmivaara)24.07.201706.08.201724.07.2017
ValitseRYE monipiirin kokous 11.-12.8.201711.08.201712.08.201710.08.2017
ValitseSastamalan seudun raamattupiiriviikonloppu 13.-15.10.201713.10.201715.10.201706.10.2017
ValitseSleyn lähetystyöntekijöiden lähettipäivät 12.-13.8.201712.08.201713.08.201711.08.2017
ValitseSleyn työntekijäpäivät 15.-16.8.201715.08.201716.08.201714.08.2017
ValitseSoli Deo Gloria -musiikkileiri 30.7.-5.8.201730.07.201705.08.201727.07.2017
ValitseStarttipäivät 22.-24.9.201722.09.201724.09.201715.09.2017
ValitseSyksyn linturetkikurssi 29.9.-1.10.201729.09.201701.10.201722.09.2017
ValitseSyviin vesiin -jatkomelontakurssi 23.-24.7.201723.07.201724.07.201716.07.2017
ValitseVapaaehtoistyön koulutus 27.-29.10.201727.10.201729.10.201720.10.2017